Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL

Bombax Kudret Narlı Bitkisel Karışım. Bombax (Bombaks) Kilo Aldırıcı 49TL. %100 Orjinal Faturalı Ürün.

Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL
Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL
Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL

Oruç tutarak kilo verilir mi?

Kesintili oruç, genel kalori alımını kısıtlamadan kiloyu azalttığı ve metabolizmayı geliştirdiği bulunmuştur. Yeni bir soruşturma, bu fizyolojik faydaların ardındaki moleküler mekanizmaları araştırıyor.

Modern yaşam tarzımız, daha uzun uyanma saatleriyle birlikte, uyurken uyguladığımız zorlama döneminin azaltıldığı anlamına gelir. Bu, kalitesiz Batı beslenme biçimi ve hareketsiz kalan daha fazla zamanın yanı sıra, obezite ve metabolik hastalık prevalansını önemli ölçüde artırdı .

Son yıllarda, oruç tutmanın bir takım sağlık yararları getirdiği gösterilmiştir .

Birçok klinik görevlisi, oruç tutumunu değiştirerek – hızlı ne kadar, hızlılar arasında ne yemeli, ne zaman hızlı olması gerektiği gibi – obezite ve metabolik bozukluklarla mücadele yöntemleri tasarlamak mümkündür.

Periyodik ormanın yükselişi

Aralıklı oruç tutmanın uzun süren oruçlarla sağlığının bir çoğunun paylaşıldığına inanılmaktadır. Örneğin, olmuştur  azalttığı gösterilmiştir oksidatif stres ve iltihaplanma .

Diğer çalışmalar  , aralıklı oruç tutmanın insülin duyarlılığını arttırdığını ve sinir hücrelerini belirli hasar türlerinden koruduğunu ortaya koymuştur . Aynı zamanda olabilecek yaşlanmayı yavaşlatmak ve yaşa bağlı hastalıkların riskini azaltır.

Kalori alımında azalma olmayan aralıklı oruç, obezite ve metabolik bozukluklara karşı koruyucu ve terapötik bir yaklaşım olabilir.”

Bu ve diğer son bulgular nedeniyle, 5 gün normal yemek yeme ve ardından 2 gün oruç tutma olayını içeren 5: 2 diyetleri popüler hale geldi.

Aralıklı olarak kalori alımını kısıtlayan kanıtlar büyüyor, ancak faydalarını verdiği mekanizmalar hala net değil. Son zamanlarda, Ontario, Kanada’daki Toronto Üniversitesi Laboratuvar Tıbbı ve Patobiyoloji Departmanı Hoon-Ki Sung liderliğindeki bir araştırma ekibi aralıklı oruç kapağının altına bakmak için yola çıktı.

Aralıklı oruçlamanın etkilerini destekleyebilecek moleküler değişiklikleri araştırdıklarında, sonuçlar Cell Research dergisinde bu hafta yayınlanıyor  . Özellikle ilgi çekici kahverengi ve beyaz yağ rolleri idi.

Oruç, bağışıklık sistemi ve kahverengi yağ

Ardından ekip, aralıklı oruç grubunda bulunan faydaları destekleyen fizyolojik ve metabolik değişiklikleri, özellikle beyaz yağ hücrelerinin kahverengileşmesini anlamak istedi.

Yağ hücreleri içerisindeki bağışıklık ilişkili gen yollarındaki değişiklikler, değişimlerin kökeninde göründü.

Özellikle, oruç tutma dönemlerinde vasküler büyüme faktöründe kan damarlarının oluşmasına ve anti-inflamatuar makrofajların tetiklenmesine yardımcı olan bir artış vardı. Anti-inflamatuar makrofajlar yağ hücrelerini yağ depolamaya ve ısı yaratmaya teşvik eder – ve adından da anlaşılacağı gibi, iltihaplanmayı azaltın.

Dikkat çekici, vasküler hücreler ve daha sonra bağışıklık değişikler büyümesinde bu açlık uyarılan değişiklikler, hatta 24 saat aç tek bir döngü sonrasında meydana gelir ve fareler yeniden yemek başlar zaman tamamen iptal edilmektedir.”

Araştırmacılar aralıklı oruç tutmaya yönelik araştırmalara yoğunlaşıyor; cevaplamayı istedikleri bir takım sorular var.

Örneğin, farelerden insanlara olan ideal oruç uzunluğunu hesaplamak zordur, bu nedenle daha fazla klinik çalışma yapılması gerekecektir. Ayrıca, diyet sona erdikten sonra faydalı etkilerin ne kadar süre kaldığı tespit edilmelidir.

Gelecekte, aralıklı oruç altındaki iş yerindeki mekanizmalar üzerinde yapılan araştırmalar, programların terapi programlarında obezite ve tip 2 diyabet gibi metabolik koşulları tedavi etmesine yardımcı olabilir. Birleşik Devletlerde bu koşulların yaygınlığı nedeniyle, sonuçlar büyük bir heyecanla beklenmektedir.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL Bombax Kilo Aldırıcı Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL © 2018
Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL