Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL

Bombax Kudret Narlı Bitkisel Karışım. Bombax (Bombaks) Kilo Aldırıcı 49TL. %100 Orjinal Faturalı Ürün.

Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL
Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL
Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL

Kilo Alma ve Yağlanma

KİLO VE YAĞLANMAK

 

Ağırlığımızı düşündüğümüzde bedenlerimizde ne kadar yağ olduğumuza bağlı olur.

 

Ancak 2016 başlarında, bilim adamları vücut kütle indeksini (BKİ) ele aldılar; vücut kütlesi endeksi (BMI), genel sağlık durumunun ölçüsü olarak vücut kütlesi indeksinin (BMI) boy ve kilo baz alınarak bir vücut yağ yüzdesini hesapladı . Yazarlar, yüksek BMI’ya sahip olmanın, hastaların obezitenin yol açabileceği aynı sağlık riskleriyle karşı karşıya kaldıkları anlamına gelmediğini savundu; Buna karşılık, BKİ’nin düşük olması, hastaların daha sağlıklı olduğu anlamına gelmez.

 

Hepimizin biraz yağa ihtiyacı var. Enerji ve bazı vitaminleri depolamak için hücre zarlarının önemli bir bileşenidir ve vücuda iletmeleri gereken farklı hormonları üretmek için kullanılır.

 

 

Ancak vücut yağı yüzdesi erkeklerde% 25, ​​kadınlarda% 30 daha yüksek bir sağlık tehlikesi oluşturabilir. Yüksek vücutlarımızda veya iç organlarımızın çevresinde saklandığında, özellikle diyabet, kalp rahatsızlığı ve kanser riski arasında değişen sayısız probleme neden olabilen durum söz konusudur.

 

Yağ dökmek istiyorsanız, vücudumuzdaki yağ hücrelerinin nasıl çalıştığını anlamak önemlidir.

 

Içinde uzun mesafe için

İsveç’teki Karolinska Enstitüsünde yağ araştıran moleküler biyolog Kirsty Spalding, şaşırtıcı bir keşif yaptı : Yetişkinler olarak, ağırlık kazanmamıza veya kilo vermemize bakılmaksızın hayatımız boyunca aynı sayıda yağ hücresi tutuyoruz zaman.

 

 

“Bir şekilde, bu sayıdaki yağ hücresine sahip olmak için programlanmışmışız gibi geliyor.”

 

Spalding bebeklikten 20’li yılların başlarına kadar vücudumuzdaki yağ hücrelerinin sayısını artırdığını açıkladı. Yine de, 20’li yaşların ortalarına geldiğimizde sahip olduğumuz yağ hücrelerinin sayısını koruyoruz. Bazı hücreler ölebilir, ancak bedenlerimiz onları değiştirmekte hızlıdır. “Sanki bu sayıdaki yağ hücresine sahip olmamız programlanmış gibi” dedi. Bilim insanları hala bazı insanların neden diğerlerinden daha fazla yağ hücresine sahip olduğundan emin değiller. (Ayrıca liposuction geçtikten sonra vücudumuzun yağ hücrelerinin yerini alıp almadığını bilmiyorlar.)

 

 

Bu yağ hücreleri tek başına kötü bir şey değildir. Yağ vücudumuzun bir parçası haline geldiğinde yağ dokusu denir. Barnard Tıp Merkezi’nden doktor olan Stephen Neabore, gerçekleştirdiği tüm işlerden dolayı bu dokunun bir organa benzetilebileceğini söyledi.

 

Beynimizin yarısından fazlası yağdan yapılır ve yağ asitleri sinir gelişimimize ve fonksiyonumuza katkıda bulunur. Farklı doku türleri arasındaki vücudumuzun kimyasal sinyalleri olan hormonları geliştirmek için yağa da ihtiyacımız var. Koşmak veya atlamak gibi şeyler yaparken, amortisörler gibi neredeyse iç organlarımıza tampon sağlar. Buna ek olarak, bazı tür yağ soğuktan izolasyon görevi görebilir, özellikle de bebeklerde.

 

Yağ, aynı zamanda küçük bir alanda çok fazla enerji depolamanın uygun bir yoludur. Kimyasal olarak, yediğimiz yağ (genellikle yağ asitleri biçiminde) bir şeker alkol molekülüne bağlı hidrojen zinciri ve karbondur. Yağdan elde ettiğimiz enerji – genellikle gramda yaklaşık dokuz kalori – vücudumuzun zincirleri bir arada tutan bağları parçalama şeklinden kaynaklanmaktadır. Karbonhidratlar ve proteinler gibi diğer gıda kaynakları sadece gram başına yaklaşık dört kaloriyi içerir. Neabore, tümör, uyluk ve kalçamızdaki yağın çoğu zaman sağlıklı bir enerji rezervi olduğunu açıkladı.

 

 

Kilo aldığımızda kullanmadığımız fazladan lipidleri yağ hücrelerimizde depolarız ve bu da onları büyütür.

 

Bir dereceye kadar kilo yağ hücrelerinin sayısına ve boyutuna bağlıdır: Ağırlığa ulaştığımızda kullanmadığımız fazladan lipidleri yağ hücrelerinde depolayarak boyutlarını büyütürüz. Onu kaybettiğimizde, bu hücreleri küçülürüz, ama asla ortadan yok oluruz. Bu, benzer vücut şekillerine sahip iki kişinin, bu hücrelerde kaç lipit depolandığına bağlı olarak, oldukça farklı sayıda yağ hücresi olabileceği anlamına gelir.

 

 

Spalding’in ekibinin keşfi ışığında, kaybettikten sonra kilo vermenin zor olabileceği anlamına geliyor. “Eğer bu hücrelerden kurtulamıyorsanız, sadece orada oturan bu hücreleri sürekli büyütmek istediklerini söyleyeceksin” dedi.

 

Spalding, yağ hücrelerinin ürettiği hormonlardan birine leptin deniyor ve bu leptin beynimize, yemeyi bırakmamız gerektiğini söylüyor. Küçüldükçe, bu hormondan daha az üretiyorlar, bu da Spalding’in dediği gibi, daha fazla yemek yemeye, yağ hücrelerini “mutlu boyutlarına” büyütebileceğimiz anlamına geliyor. Yapmanız gereken en iyi şey çocukların sağlıklı bir kilo vermelerini sağlamaktır çünkü aşırı kilolu olanların (paywall) yetişkinler gibi kilolu olmaları daha muhtemeldir .

 

Bir denge kurmak için doğru gıdalar

Birincil istirahat enerjimiz glikojen denilen, vücudumuzun yiyeceklerden yapabileceği bir şeker zinciri olan bir kimyasaldır. Karaciğerimizin birçok işi, daha sonra kullanmak üzere glikojeni depolamaktır. Neabore, “Yemek yediğimiz günlerde, basit şekerlerin çoğu ya da kompleks şekerler her iki şekilde de glikojen depolarımızı doldurmak için çalışıyor … Karaciğeriniz dolduğunda, katkıda bulunmaya çalıştığınız şeyin geri kalan kısmı sonunda yağ haline dönüşür “dedi.

 

 

Kilo kaybı, yağ hücrelerinin küçülmesine bağlıdır, onları tamamen kaybetmemektedir.

 

Enerji gerektiren bir faaliyete girdiğimiz zaman, bedenlerimiz yediğimiz yiyeceklerden kimyasal madde kullanmaya başlar. Karbonhidratları parçalamak en kolay, ancak karbonhidratlardan elde ettiğimiz enerjiyi (yaklaşık 20 ila 45 dakika egzersizden sonra) geçtikten sonra, vücudumuz ekstra lipidler şeklinde yağ tüketmeye devam ediyor; yağ dokusu. Bu lipidleri yakmak, kilo vermemize neden olur – biz onu değiştirmek için fazla tüketmediğimizi varsayarsak. Kilo kaybı, yağ hücrelerinin küçülmesine bağlıdır, onları tamamen kaybetmemektedir.

 

Sağlıklı bir kilo vermeye çalışan genel nüfus için (yeme bozuklukları veya kötü beslenmeyle uğraşanlar hariç) Neabore, bitki temelli bir diyet önermektedir. Buna tahıl, meyve, sebze, fıstık, tohum ve fasulye dahildir.

 

“Yağ, gıdaların temel yapı taşlarından biridir ve doğal olarak bulunan tüm gıdalar [yağ, karbonhidratlar ve protein] birleşiminden oluşur” dedi. İhtiyacımız olan tüm besin maddelerini bitkilerden alabiliyoruz. Neabore, eğer yağ kaybetmeye çalışıyorsanız yağlı, sığır eti gibi hayvansal ürünleri içeren yiyeceklerden kaçınmanız iyi bir fikir. Et ve balık gibi gıdalar besleyici olabilmesine rağmen “vücudunuzun zaten sahip olduğu yağları tüketmesine izin vermek istersiniz ve stokunuza daha fazla eklemek istemiyorsunuz.”

 

İyi haber şu ki, obezitede görülen artışlar düzeliyor gibi görünüyor. Belki de bunun nedeni kısmen daha sağlıklı öğle yemekleri ve / veya çocukların daha çok egzersiz yapma girişimi. Bu iyi bir şey, çünkü şişman çocuklar muhtemelen okulda, semtlerinde ve genellikle aile sofra masasında sözel ve fiziksel bir zımbalama çantası olacak.

 

Bu obez yetişkinler, çoğunlukla yabancılardan olduğu kadar şüpheli akrabalar ve pis iş arkadaşları tarafından da sözlü tacizin hedefi olarak bilinirler. Kendilerini savunma yetenekleri sınırlıdır. Nefret söyleminin aksine, başkasının bedenine gülmek için yasal bir ceza yoktur ve obezitenin iş ayrımcılığına karıştığını ispatlamak zordur. Ancak yetişkinlerin bazen kurban oldukları durumlardan kaçma seçeneği vardır. Saldırgan akrabaları görmek zorunda kalmazlar veya başkalarını kötü hissettirecek iyi hissettiren beceriksiz beyinli çalışanlarla vakit geçirmezler.

 

Çocukların, ebeveynler ve okul yetkilileri işe alındıklarında bile, zorbalıktan kaçma yolları yoktur. Evde okuldan ya da bir okulun banyolarında ya da Facebook’ta bir monitörün gözünden uzakta olan oyun alanlarında meydana gelen şey, okul görevlilerinin kaç tane toplantı yapıyor olursa olsun ve zorbalığa uğramayan politikaların beyan edilmesine rağmen genellikle engellenemez.

 

Obez çocuklara en çok zorbaca olma ihtimali var.

 

Ulusal Eğitim Derneği (School Psych Rev 2013, 42: 280-297), ağırlık temelli zorbalık olaylarının yalnızca küçük çocuklarda değil, obez gençler arasında da zorbalığın tüm nedenlerinin en yaygın olduğu bildirildi. Ne yazık ki, eleştiriler ve ağırlıklarından daha kötüsü, ebeveynlerden ve öğretmenlerden gelmektedir (Pediatrics 2013; 131 abstract).

 

Şimdi, kontrolsüz öfkeleri ya da dürtüsel davranışları ya da kaygı ya da depresyonu kontrol altına almak için aldığı ilaçtan 50-75 kilo alan bir çocuk (eskiden ince) düşünün. Boston’un önde gelen pediatri bölümlerinden birinde yer alan bir çocuk doktoru, şiddetli davranış problemlerini kontrol altına almak için anti-psikotik ilaçlar konan bu tür çocukların okulda yaygınlaşabileceğini söyledi. Ancak şimdi 13 yaşında bir ağırlığa sahip olan 7 yaşındaki çocuk, zorbalık kurbanı. Zihinsel sorunları ya da otizm ya da Asperger sendromu nedeniyle hala duygusal olarak kırılgan ve akran grubuna sosyalleşmemiş olabilir. Artık hızlı koşamıyor, top alabiliyor, jimnastik yapabiliyor veya ipi tırmandırıyor. Atasözü okul bahçesinde veya banyoda yalnızdır. Onu kaçınılmaz alay etmesinden kim korur? Bu çocukların geleneksel okul salonlarına entegre edilmesine yardım edilecek ve desteklenecekleri düşünülüyor, ancak zorbalık, birçoğunun üstesinden gelemeyeceği bir barikat sunuyor.

 

Böyle bir çocuğu diyet üzerine koymak bariz bir çözüm gibi gözüküyor, ancak bu çocuklar kendilerini aşırı yiyerek engelleyemiyorlar. İlaçları, ilaçlarını almadan önce onları tamamen doldurmalarını sağlayan gıda bölümleri seviyesinden sürekli aç ve tatmin olmaz hale getiriyor. Ve aynı ilaçlardan kilo alan yetişkinler gibi kilo kaybı müdahaleleri gerçekten kilo alırsa ya da ilacın gıda alımı üzerindeki etkisine karşı müdahaleler ortaya çıkarsa, az sayıda insan olur.

 

Kemoterapi ve diğer tıbbi tedavilerin yan etkilerini gidermek için ilaçlar ve fizik tedavi gibi diğer müdahaleler geliştirildi. Baş ağrısı veya ağız yaralarının kontrolünde kullanılan ilaçlar, bulantı önleyici ilaçlar, kas ve sinir güçsüzlüğünün ve ağrının üstesinden gelmeye yardımcı olan fizik tedavi ilaç yan etkilerinin yollarından sadece bazıları arasındadır. Ancak zihinsel hastalığa yardımcı olmak için alınan ilaçlardan kilo alınması, ilaç yan etkilerine karşı verilen savaşta kör nokta olur. Sorun göz ardı edilir, tedavinin terapötik yararları için ödeme yapmak için küçük bir fiyat olarak rasyonalize edilir. Veya, obez hasta bu kilo alma özel nedeni ile uğraşırken hiç tecrübesi olmayan klasik bir zayıflama programına dağıtılır. Bu programların çoğunun, geleneksel şekilde kilo alan obez bireylerin tedavisinde çok az veya hiç kalıcı başarı sağlamazlarsa,

 

Önlenebilirlik uygulanabilir tek cevap olabilir. Çocuklar bu ilaçlarla çalışmaya başladığında, takip edecek artan iştah konusunda ebeveynlere uyarı yapılmalı ve evlerinde, öğle yemeklerinde ve fast-food zincirleri gibi yüksek kalorili gıdaları kısıtlamanız veya ortadan kaldırmanız önerilir. Ayrıca, kilo almanın aşırı zorlaşmasını önlemek için çocuğun sürekli egzersiz yapması teşvik edilmelidir, böylece bunu yapmak zorlaşır.

 

Ve ebeveynler, öğretmenler, okul personeli ve akrabaları, kilo alması nedeniyle çocuğunu hedef olmaktan korumak zorundadırlar. Çocuk zaten ilaçların yan etkilerinin kurbanı durumundadır; daha fazla mağduriyet düşünülemez.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL Bombax Kilo Aldırıcı Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL © 2018
Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL