Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL

Bombax Kudret Narlı Bitkisel Karışım. Bombax (Bombaks) Kilo Aldırıcı 49TL. %100 Orjinal Faturalı Ürün.

Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL
Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL
Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL

Diyet yapmak tansiyonu etkiler mi?

Araştırmacılar, yüksek tansiyonlu veya hipertansiyonu olan kişilerin, antihipertansif ilaçları kullananlar olarak Diyet Yaklaşımları (DASH) ve düşük tuzlu diyet sonrasında sistolik kan basıncında benzer veya daha fazla bir azalma görebileceğini önermektedir .

MD’nin Baltimore’daki Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Boston’daki Harvard Tıp Fakültesi’ndeki Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi’nde çalışan ortak yazar Stephen Juraschek’in çalışma arkadaşları ve araştırmacılar , bulgularının bir değişikliğin Yüksek tansiyon riski yüksek yetişkinler için ilk çağrı merkezi olmalıdır.

Kan basıncı arter duvarlarına iten kanın gücüdür. Milimetre cıva cinsinden ölçülür (mm Hg) ve sistolik (üst sayı) ve diyastolik (alt sayı) olmak üzere iki sayı kullanılarak değerlendirilir.

Sistolik kan basıncı, kalp atışlarında arter duvarlarına iten kan kuvvetini, diastolik kan basıncı kalp atışı arasındaki kan basıncını belirtir.

Bu kuvvet çok yüksek olduğunda yüksek tansiyon oluşur. Kontrolsüz, kalp hastalığı , kalp krizi ve inme riskini artırabilir .

Egzersiz arttırmak ve sağlıklı bir diyet yapmak gibi yaşam tarzı değişiklikleri, kan basıncını düşürmek için anahtar olarak düşünülür, ancak bazı bireylere antihipertansif ilaçlar da reçete edilebilir.

Bununla birlikte, yeni araştırma, DASH diyetinin düşük bir tuz alımı ile kombinasyon halinde hipertansiyonlu bazı erişkinler için ilaç ihtiyacını ortadan kaldırabileceğini önermektedir.

Çalışma, 23-76 yaş arasında 412 erişkin içermektedir. Başlangıçtaki çalışmada, tüm katılımcıların sistolik kan basıncı 120-159 mm Hg ve diyastolik kan basıncı 80-95 mmHg idi. Deneklerin hiçbiri antihipertansif ilaç kullanıyordu.

Sistolik kan basıncına göre, denekler dört grubun birine tahsis edildi. Bunlar: 120-129 mm Hg, 130-139 mm Hg, 140-149 mm Hg ve 150 mm Hg veya daha büyüktür.

Bu ayın başında piyasaya çıkan, 120-129 mm Hg’lik bir sistolik kan basıncına ve 80 mm Hg’nın altında bir diyastolik kan basıncına sahip olan yeni kılavuz ilkeler uyarınca , “yüksek” hipertansiyon olarak kategorize edilir.

130-139 mmHg sistolik kan basıncı veya 80-89 mm Hg diyastolik kan basıncı, evre 1 hipertansiyon olarak sınıflandırılırken, sistolik kan basıncı 140 mm Hg veya daha yüksek veya diyastolik kan basıncı 90 mm Hg veya daha yüksek evre 2 hipertansiyon olarak sınıflandırılır.

Diyet müdahalesinin kombinasyonundan gözlemlediğimiz şey, reçeteli ilaçlarla elde edilen sistolik kan basıncının daha yüksek olmasa da, azalmasıdır. Hastalara yapışkanlık kazandıran önemli bir mesajdır. sağlıklı ve düşük sodyumlu bir diyet için.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL © 2017
Bombax Kilo aldırıcı, Bombax Eczane Satış 49 TL